Uğramadan dönmeyin: Ünlü Magnolia Bakery

Manolya tatlısı, Magnolya tatlısı vb. isimlerle anılan tatlıyı duymuş; hatta belki Türkiye’de türevlerini de yemişssinizdir. Bu tatlının ünlendiği yer ise New York’taki Magnolia Pastanesi ve asıl adı da “Banana Pudding”. İsmine bakıp bildiğiniz muzlu pudinglerden olduğunu düşünmeyin, adeta muzlu pastaya benzer bir tadı var ve Türkiye’dekilerle kıyaslanamaz bir lezzette.

Buraya ilk gidişimde ben muzlu puding sevmem diyerek “banana pudding” almamış ve tercihimi çok güzel gözüken cupcake’lerden yana kullanmıştım. Amerika’da birkaç cupcake tadımımda cupcake sevmediğime karar verdim, siz cupcake sevenlerdenseniz lezzetli bulabilirsiniz. En azından Cake Boss Cafe‘de yediğimden lezzetliydi.

Banana puding’i de arkadaşımdan tadıp bayıldım ve bir dahaki gidişimde de küçük boyu yetmez diyerek orta boyundan aldım. Şimdi New York’ta en çok özlediğim şeylerden biri bu banana puding, evdeki denemelerimde birazcık benzetebilmiş olsam da New York’takinin yerini tutmuyor.

Ayrıca bu pastanenin “Sex and the City”de yer aldığı için de ünlü olduğunu oralarda öğrendim, meğer başroldekiler hep buradan cupcake alıyormuş.

Birçok yerde de şubesi var, sanıyorum biz Rockefeller’a yakın olana gittik. Websitesinde hem menüsünü hem de tüm lokasyonlarını bulabilirsiniz. Banana Puding orta boyu yaklaşık 5 dolar civarı, cupcakelerse 4 dolar civarında.

Adres: 1240 Avenue of the Americas at 49th Street New York, NY

Website: https://www.magnoliabakery.com/