Junior’s: Bir New York Klasiği

Junior’s 1950 yılında Brooklyn’de açılmış ve cheesecake’leriyle ünlenmiş. Bugün cheesecake dışında hem kafe hem restoran olarak birçok ürünleri olsa da hala en çok cheesecake’leri ile tanınıyorlar. Hatta kendi sitelerine de bakarsanız, bir taksiye binip şehrin en iyi cheesecake’ini nerede yerim diye sorduğunuzda sizi Junior’s’a getireceğini söylüyorlar.

Junior’s sadece Brooklyn’de değil, Times Meydanı’na çok yakın bir şubeleri de var.Biz orijinal yerinde yiyelim dedik ve Brooklyn’e gidişimize sakladık Junior’s ziyaretimizi. Hem dışından bakıldığında hem içine girildiğinde buranın çok eskilerden bugüne geldiğini hissedebiliyorsunuz. Biz ilk girdiğimizde içeride oturup yiyebilecek miyiz sadece restoran olarak mı hizmet veriyor emin olamadık, o yüzden paket olarak cheesecake aldık ama baktık ki istediğiniz gibi oturabiliyorsunuz. Dolayısıyla fotoğrafta tabakta bir cheesecake göremiyorsunuz 🙂

Cheesecake’in boyutu fotoğrafta belli olmasa da oldukça büyük, hepimiz tatlı sevmemize rağmen 3 kişi bir taneyi anca yedik. Çilekli olandan tercih ettik, çok ama çok lezzetliydi. Cake Boss‘ ta cheesecake yemek yerine kesinlikle Junior’s’ı tercih edin, pişman olmazsınız.

Adres: 386 Flatbush Avenue EXT Brooklyn, New York 11201

https://www.juniorscheesecake.com/