Cake Boss Cafe, NYC

TLC & Discovery Channel’da yayınlanan Cake Boss’u görmüşsünüzdür. Ben bir ara sıkı takipçilerindendim. İzleyenler bilir, asıl yerleri New Jersey’de, ancak Amerika’ya giderken gittiğim yerlerde de şubeleri var mı diye araştırmadan gidemezdim. İyi ki de araştırmışım, bir de baktım ki NYC’de de şube açmışlar. Üstelik tam da merkezinde, Times Meydanı’na oldukça yakın. Dolayısıyla bulması da oldukça kolay.

Mekana girdiğimizde vitrin gerçekten süper gözüken tatlılarla doluydu. Ne yiyeceğimize karar vermek çok kolay olmadı. Ben Amerika’nın cupcake çılgınlığına güvenerek hem de red velvet (kırmızı kadife) keklerini tatmak istediğimden “red velvet cupcake” ve izlerken merak ettiğim  meşhur İtalyan tatlısı “cannoli”ye benzer olan “lobster tail” i tercih ettim. Arkadaşlarımsa seçimlerini cheesecake’lerden yana kullandılar. Hatırladığım kadarıyla fiyatları 5-8 Dolar arasında değişiyordu.

Şimdi gelelim tatlarına… Maalesef tatları görüntüleri kadar iyideğildi, hayal kırıklığına uğramadık desek yalan olur. Kötü olduğunu söyleyemem ama New York’ta bu işin başka ustaları varken burayı bir kez daha tercih etmek olmazdı. Her gün ziyaret edeceğimi düşünürken bir daha adım atmadım. İleriki yazılarımda daha lezzetlilerini nerelerde yiyebileceğinizi de paylaşacağım.

Adres: 625 8th Avenue New York, New York