New York’ta hamburger nerelerde yenir?

New York bir fast food cenneti, fast food severseniz aç kalmanıza imkan yok; hatta kilo alıp dönebilirsiniz. Özellikle her gün hamburger mi yesem gibi bir düşünceyi uygularsanız:)

Biz New York’u ziyaret ettiğimizde (2014- Şubat) henüz Türkiye’ye Shake Shack gelmemişti,  New York’un ünlü zincirini görünce hemen tatmak istemiştik. Otelimiz Madison Square Park’a yakın olduğundan ve de ilk açılan Shake Shack de buradaki olduğundan hava soğuk da olsa parktaki şubesinden yemeyi tercih ettik. Yukarı Doğu Yakası ve Brooklyn gibi birçok yerde şubesi var; menülerinden incelediğim kadarıyla fiyatları da farklılık göstermiyor.

Madison Square’de hamburger fiyatları 5-9 dolar arasındaydı, patates kızartmaları ise 3-4 dolar. Bir de ünlü bir birası varmış, bira sever arkadaşlarım beğendiler. Fiyatlarının da yer aldığı menüsüne https://www.shakeshack.com adresinden ulaşabilirsiniz. Adres : Madison Square Park, Madison Ave & E.23rd St, New York, NY

Bir diğer ünlü hamburgerci ise Le Meridien Parker otel içinde bulunan Burger Joint. Lüks bir otelin içinde salaş diyebileceğimiz bir şekilde dizayn edilmiş bir hamburgercinin olması ilginçlik katsa da lezzet olarak sıradan kalıyor. Fiyatlar 8-10 dolar civarında. Menüsüne https://www.burgerjointny.com/ adresinden ulaşıp fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Tabi New York’da McDonalds da var; ama oralara gidip de bu çok bildiğiniz ve tattığınız zincirde yemek olmaz bence. Gerçi biz bir keresinde yemek zorunda kaldık, ama özellikle Times Meydanı’ndaki oldukça kalabalık ve lezzet olarak da sıradan kalıyor.