Kolarac Restoran : Hayal kırıklığı

kolarac restoran

Kolarac, bir Türk’ün yazılarında okuyup denemeye karar verdiğimiz bir yer oldu, köfte gibi bir deneme yapacaksak yerlisine değil de bizimle aynı damak tadına sahip kişilere güvenelim dedik. Belli ki damak tatlarımız çok farklıymış ya da restoranda büyük bir değişim olmuş.

Köfteleri aşırı tuzlu, baharatsız ve oldukça sıkı;belki tat olarak Belgrad genelinde böyle bilemiyoruz ancak yanında sadece soğan vermeleri de sunum konusunda da tatmin etmedi. Susamlı tavuk parçaları sunum olarak olmasa da en azından tat olarak daha başarılıydı. Yeşil salata da sadece tek bir çeşit yeşillikten oluşuyordu.

Yemek tatlarını bir kenara bırakırsak mekanın ünlü Knez Mihajlova üstünde olması yani merkeziliği oldukça iyiydi. Ayrıca arkada bir bahçesi de mevcut, daha sakin zaman geçirmek isteyenler tercih edebilir. Yalnız yemek yerken kediden hoşlanmayanlara bizden uyarması; arka bahçede kedi de var. Servis ise ortalama.

Fiyat/kalite oranına bakınca fiyatlar yüksek kalıyor.Tatları güzel olsa merkeziliğini de hesaba katarak fiyata normal diyebilirdik. Biz salata, su, tavuk ve köfteden oluşan yemeğimize 1990 Sırp Dinarı yani 18 Dolar civarında bir fiyat ödedik.

Gözlemlediğimiz kadarıyla merkezde çok daha güzel yerler varken burayı yemek için tercih etmeseniz daha iyi.

Adres: Studentski trg 5, Belgrad 11000, Sırbistan