Choco Kafe: Belgrad’da tatlının adresi

choco cafe

Gitmeden önce Belgrad’da yaşayanların önerilerini okurken gördüğüm bu kafenin ismini tabiki de unutmam mümkün değildi. Knez Mihajlivo Caddesi’nde yürürken yan sokakların birinde gördüğümde hemen hatırladım ve ilk gün duraklarımızdan biri oldu.

Dışarda özellikle akşam saatlerinde oturmak keyifli, loş ışıklı romantik bir ortamı var; ancak dış kısım oldukça kalabalık olabiliyor. Bu noktada iç kısmın da oldukça güzel olduğunu belirtmeliyim; hatta Belgrad’ın birçok yerinde olan iç kısımda sigara içme serbestliği burada da olmasına rağmen yanıbaşınızda sigara içenlerin dumanı sizi rahatsız etmiyor.

İçeri girdiğinizde ilk olarak gözünüze tatlıların bulunduğu vitrin çarpacaktır. Vitrine uzun süre bakarsanız kararsız kalmanız çok normal, menüye de göz atınca iki kat katlanabilir kararsızlığınız. Okuduğum öneride ise sıcak çikolatasının çok güzel olduğu ancak ne tercih ederlerse etsinler hep memnun kaldıklarından bahsediyordu. Ben de kolaya kaçarak sıcak çikolatasından tercih ettim. Resimde gördüğünüz buğday ve cevizden oluşan tatlının ismi ise hatırladığım ve araştırdığım kadarıyla Zito, oldukça da lezzetli bir tatlı.

choco cafe sıcak çikolata

Fiyatlar da normal. Sıcak çikolata 2 dolar civarında, tatlı da yine aynı civarlardaydı hatırladığım kadarıyla. Ayrıca yanındaki Çikolata Galerisi de tavsiyeler arasındaydı, bize gitmek nasip olmadı belki siz denemek istersiniz.

Adres: Obilićev venac 30, Belgrad