Bucko Pizza & Sandwich

Bucko Pizza

Küçücük bir dükkan, oturma yeri yok; yine küçücük bir pencereden sipariş veriyorsunuz. Çok merkezi olmamasına rağmen sabah, akşam ve gece hemen hemen her saat önünde birileri hatta bazen kuyruk var. Gencinden yaşlısına kadınından erkeğine herkes burada.

Ben de yerlisinden okumuştum, ancak otelimize bu kadar yakın olup her gün önünden geçip o güzel kokuları duymasaydık, beklenen sıraları görmeseydik bir pizza için büyük ihtimalle buraya hiç gelmemiş olurduk.

Okuduklarımda pizzasının öyle özel bir tadı olmadığı ama özel tadı verenlerin üstüne koydurduklarınız olduğu yazılmıştı. Gerçekten de öyleymiş, pizzası her zaman taze olması dışında tadında herhangi bir ayrıcalığı olmayan bir pizza. Üstüne konulacak soslar ise farklı çeşitlerde. Etli, tavuklu soslar, Rus salatası ve daha birçok çeşit. Ben yerli tavsiyesi üzerine etli sostan (beef salad) tercih ettim, oldukça başarılıydı; eğer açsanız 1 dilim yetmez mutlaka ya tüm bir küçük boy pizza ya da en az 2 dilim alın derim.

Fiyatları da çok uygun, dilimi 110 Sırp Dinarı  yani 1 Dolar’dan az.

Burayı ziyaret ettikten sonra hemen karşısındaki sokaklara dalın, karşısındaki birbirine paralel 3 sokakta oldukça güzel kafeler var; hatta birisinde adım başı kafe bulabilirsiniz. Akşam saatlerinde gelirseniz kafelerin aydınlatmaları ve dışarda oturanlarla sokaklar oldukça keyifli oluyor.

Adres: Francuska 18, Belgrad