Koffein ve Coffee Dream: Belgrad Kahve Durakları

koffein cafe

Koffein yerli tavsiyesi üzerine gittiğimiz keyifli bir mekandı. Knez Mihajlivo üstündeki yan sokaklardan birinde, akşam saatlerinde kalabalık olan caddenin gürültüsünden uzak. En sevdiğim yanı da yerli kahvelerinden (domestic coffee) yani Türk Kahvesi’nin birebir aynısı olan kahvelerinden burada içebildik, kahvenin yanında da lokum ikramı var hatta fal bile kapattım. Su ise bütün içeceklerin yanında ikram anladığım kadarıyla. Tatlı olarak da ekler söyledim ama tavsiye etmem. Burada 2 içeçek 1 de eklere 5 Dolar civarında bir fiyat ödedik. Ayrıca genç ve güleryüzlü çalışanlarını da sevdiğimi belirtmeden geçmeyeyim. Koffein’in sanıyorum 3 adet şubesi bulunmakta.

coffee dream

Coffee Dream ise her yeri sarmış bir zincir, burada maalesef yerli kahvelerinden yok ama ondan başka ne ararsanız var; kahveyle alakası olsun olmasın. Ben banana split tercih ettim, dondurmaları doğal olsa daha çok severdim ama hiç de fena değildi. Fiyat olarak 3 Dolar civarındaydı. Burası hakkında yazsam da yazmasam da karşınıza her noktada çıktığından yolunuz düşer diye düşündüğümerek lafı çok uzatmayacağım.

Tabi kahve içebileceğiniz mekanlar bunlarla sınırlı değil, Knez Mihajlivo üstünde birçok kafe var. Bunun dışında Bucko Pizza yazımda da bahsettiğim sokaklardaki (Strahinjica Bana, Gospodar Jovanova sokakları ve paralelindeki sokaklar) mekanlar bir şeyler içmek için ideal, gitmenizi şiddetle öneririm.

Koffein Adres:  Uskočka 8, Belgrad 11000