Vapiano Restoran, Belgrad

vapiano restoran_mantarlı pizza

Yurtdışındayken AVM’de bir şey yemeye karar verdiysem bu genellikle şehirdeki diğer yemek tarzları beni cezbetmediğinde klasik hamburger zincirlerine gitmek için ya da merkeze uzak bir noktadaysam başka bir seçeneğim olmadığındandır.

Usce AVM içinde bulunan Vapiano’da ise durum farklıydı, çünkü Spottedbylocals’da bir Belgrad yerlisi tarafından önerilmişti. Biz de Zemun dönüşünde Eski Şehir’in karşı kıyısında Branko Köprüsü’nün ayağında bulunan Usce AVM’deki bu mekana gitmeye karar verdik. AVM’de olduğuna bakmayın, içine girdiğinizde AVM’de olduğunuzu unuttuğunuz iki katlı bir restoran Vapiano, hatta açık bölümü de mevcut. (İşin komiği bugün internete Vapiano yazdığımda İstanbul’da da bir şubesinin olduğunu öğrenmiş bulundum, oysa Belgrad’a gitmeden önce bu ismi hiç duymamıştım.)

Türkiye’deki nasıl hizmet veriyor bilmiyorum; ancak Belgrad’da kapıdan girerken size kart veriyorlar ve self-servis olan bu restoranda aldığınız şeylerin hepsini bu karta yükletip çıkarken kasada kartı okutup hesabı ödüyorsunuz. Aşçılar siz sipariş verdiğinizde pişirme işlemini gerçekleştiriyor, hatta makarnayı gözünüzün önünde hazırlıyorlar.

vapiano restoran_makarna

Biz hem pizzasından hem makarnasından denedik, özellikle makarnası (pesto rosso) oldukça lezzetliydi; mantarlı pizzayı da afiyetle yedik. İki kişi oldukça aç olmamıza rağmen porsiyonlar fazlasıyla yetti. Hesap olarak da içecekle 1450 Sırp Dinarı yani 13 dolar gibi bir fiyat ödedik. Bu arada tatlılar da oldukça lezzetli gözüküyordu, sadece kahve ve tatlı için bile gidebilirsiniz.

Menüsüne göz atmak isterseniz websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Bulevar Mihaila Pupina 4, Belgrade