Brooklyn, Chinatown ve Little Italy

New York’un merkezinden Brooklyn’e yürümek oldukça uzun zaman alıyor, dolayısıyla ya gidiş ya da dönüşte metro kullanmanız daha iyi olacaktır. Hiç yürümek istemiyorum derseniz de Chinatown ve Little Italy gibi bölgeleri görmek için tekrar metroya binebilirsiniz. Bu bölgeleri illaki gezmek istiyor musunuz buna siz karar verin.

Ben Brooklyn’i çok sevdim. Açıkçası New York’da yaşıyor olsam tam da bu bölgesinde yaşamak isterdim. Burada apartmanlar daha normal boyutta örneğin. Sokaklarında gezip dolaşmak zevkli. Brooklyn Köprüsü’nde yürümek de öyle. Ayrıca daha önceki yazımda bahsettiğim Junior’s‘ın ilk şubesi de burada, mutlaka gidin. Bir de Meksika stili soslu mısırını (Grilled Corn Mexican Style) denediğimiz ve çok beğendiğimiz, ayrıca dizaynıyla da çok hoş bir yer olan Cafe Habana’nın da bir şubesi var burada. Menüsüne http://www.cafehabana.com/home adresinden ulaşabilirsiniz.

Özgürlük Heykeli’ne de Brooklyn’e gelip ulaşabilirsiniz, biz uzaktan seyretmeyi tercih ettik. Bir de bazı ünlü markaların outletleri var.

Chinatown pek bizlik değildi, çoğu İngilizce konuşmayan Çinliler size bir şeyler satmaya ya da anlatmaya çalışıyor ama anlamıyorsunuz. Little Italy ise daha güzel bir bölge sayılır ancak İtalya ile ilgisi yok. Bazı İtalyan restoranları yok değil ama İtalya’daki lezzetleri de pek beklememek lazım. Biz Ferrara Bakery diye bir yerde oturduk, pizzası oldukça küçüktü, tiramisu fena değildi. Etrafta çok göze kestirilir kafe-restoran olmadığından tercih edilebilir.