Hem gözünüze hem damağınıza hitap edecek bir mekan: Bubo

Barselona BuboSıradaki mekanımız Barselona’daki en beğendiğimiz mekanlardan biri, çünkü bir pasta cenneti. Üstelik bu pastaların hem lezzetleri hem de görünüşleri çok güzel!

Bubo’ya girince sizi pembe-siyah bir dizayn karşılıyor, sonra pasta vitrinine gözünüz kayıyor ve küçük boyutlarda, değişik renk ve desenlerde pastalarla karşılaşıyorsunuz. Bu karşılaşmadan sonra hangisini yiyeceğinize karar vermenin çok zor olacağını anlıyorsunuz, çünkü hepsi de çok şık ve cezbedici gözüküyor. Bu noktada tavsiyem hemen içlerinde neler olduğunu okumanız veya sormanız ki bu gerçekten çok yardımcı oluyor. Hem bu sayede sonradan pişman olacağınız bir karar da vermemiş oluyorsunuz, çünkü bazı pastalarda beklediğinizden değişik tatlar olabiliyor. Pastaların yanısıra çikolatalar, bardakta tatlılar, meyveli kekler ve makaron gibi çesitler de bulunuyor. Fiyatlar da makul (pastalar 4-6 Euro civarı).

Raspberry Sacher
Raspberry Sacher
Namelaka
Namelaka

Gelelim bizim tercihlerimize. Ben raspberry sacher söyledim,  küçük durmasına rağmen tadı yoğun olduğu için yeterli oluyor, üstelik oldukça lezzetli. Bir arkadaşımsa namelaka tercih etti. Namelaka görünüşüyle fıstıklı bir pasta izlenimi verse de aslında yeşil çaylı bir pasta, tabiki çikolata tadı da yeşil çaya eşlik ediyor. Tattığım kadarıyla bu da oldukça lezzetli bir seçimdi. Diğer arkadaşımsa ismini hatırlayamadığımız mangolu bir pasta denedi, fresh tatları seviyorsanız bu da hoş bir seçim olabilir.

Biz pastane kısmında oturduk, bir de yanında sonradan fark ettiğimiz kafe kısmı varmış. Bizim önerimiz pastane kısmında oturmanız ama tabiki daha uzun vakit geçirmek ve tatlı dışında bir şeyler de yemek istiyorsanız kafe kısmı daha iyi bir seçim olabilir.

Adres:  Carrer de les Caputxes, 10, 08003 Barcelona

Bubo

Bubo Namelaka