Belgrad’da Gidilecek En Güzel Kafe ve Barlar

Belgrad seyahatimizde gittiğimiz dizayn olarak ve/veya tat olarak en beğendiğimiz kafe/barları sizler için derledim. Tabiki bunlar dışında bir sürü mekanı ziyaret ettik. Mekanlar hakkında daha detaylı bilgi ve gittiğimiz tüm mekanlar için 2021 Belgrad gezisi & 2017 Belgrad gezisi yazılarıma göz atabilirsiniz.

Belgrad’da En Güzel Kafeler

Poslasticarnica Suma Cafe: Lokal tavsiyesi olan ve vegan, rafine şekersiz vb. lezzetleriyle bilinen bu kafe özellikle sağlıklı ve lezzetli tatlılar arayanlar için birebir. Hem dış hem iç mekanı mevcut. Biz muzlu kek (banana bread) ve marzipanlı-orman meyveli pastasından (Sumska Torta) tercih edip memnun kaldık. Doğallığı tatlarından belli oluyor.

Adres: Simina 22A

Suma

Blaznavac Kafe/Bar:  Her bir köşesi Instagram’lık. Sadece gündüz kahve için değil, akşam içki için de ideal. Dikiş makineleri stant olarak kullanılıyor örneğin, kapıya yakın rengarenk bir fil asılı, açık alanı da oldukça büyük.

Adres: Kneginje Ljubice 18

Blaznavac Kafe Bar

Sweet’n’Chili : Yine her bir köşesi Instagram’lık bir mekan ancak Blaznavac kadar popüler de değil. Gelip saatlerce oturup sohbet edebileceğiniz ya da sakince kitabınızı okuyup çalışabileceğiniz bir mekan hissi veriyor. Dış mekanı içi kadar göz alıcı olmasa da vintage dekorasyonuyla hoş bir hava veriyor.

Adres: Strahinjica Bana 72a

Sweet'n'Cili

Savana Cafe (Splav Savana) : Zemun merkezden Tuna nehri boyunca 20 dk yürüyüp vardığımız bu mekan yüzen kafe konseptinde .Afrika esintileri olan bu kafe harika bir dekorasyona sahip; iç dizaynda Afrika’dan masklar kullanılmış, dışı işe ahşaptan. Hem içerde hem de nehir tarafında dışarda masaları var.

Adres: Kej Oslobođenja 2

Splav Savana

Choco Caffe: Belgrad’a 4 yıl önce ilk gidişimizde ziyaret ettiğimiz mekanın tatlıları oldukça lezzetli, sıcak çikolatası da en çok önerilenlerden. Zito oldukça hafif ve lezzetli bir seçimdi. Hem iç hem dış mekanı mevcut.

Adres: Obilićev venac 30, Belgrad

choco cafe

Belgrad’da En Güzel Barlar

Boho Bar: Açık havada minderlere yayılmacalı bohem dizaynıyla hoş bir konsept sunan bu bar hem Belgrad halkının hem turistlerin tercihi. Tek kötü yanı sadece peşin para kabul etmeleri diyebilirim. Gün batımı partileri gibi konseptleri de olduğunu ayrıca belirteyim.

Adres: Kalemegdanska Terasa

Boho Bar

Passengers Bar: Sokaktan uzakta, avlusu olan müstakil bir yapıda yer alıyor. İç bölümü de dış bölümü de mevcut. Yaz ayların DJ performansı da olduğunu fotoğraflarından gördük. Nachos ve cosmopolitan tercih ettik ve memnun kaldık.

Adres: Simina 5

Passengers Bar

Polet Bar ( Cetinska Sokak No:15): Girerken otoparka giriyormuş hissi yaratan ve hiçbir beklentimizin olmadığı bu alan her biri farklı konsept ve dizaynda pub ve club barındırıyor, hemen hepsinin hem açık hem kapalı alanları mevcut. Biz dışarıda ışıklarla süslenmiş hoş dizaynıyla ve canlı müzikle bizi kendine çeken Polet‘i tercih ettik. İçki menüsü çok geniş değil, temel içkiler mevcut ancak fiyatları çok uygun.

Adres: Cetinjska 15

Polet

Ljutic Bar: Burayı 4’ten sonra açıldığı için sadece dışından görebildik ancak bahçe içinde yer alan mekan çok hoş duruyordu. Restoran olarak da hizmet veriyor. Denemek isterseniz diye ekliyorum.

Adres: Stevana Sremca 5