Barselona’da hamburgere doyacağınız adres: Bacoa

Bacoa HamburgerBacoa hem hamburgere doyacağınız hem de hamburgerin boyutunu düşününce karnınızı da doyuracağınız bir mekan. Üstelik lezzetli ve uygun fiyatlı. Barselona halkının gittiği bir mekan. Menü maalesef İngilizce değil; ama az çok benzer kelimeler olduğundan anlayabilirsiniz. Biz bir yerlinin tavsiyesiyle Manchego burger (6 Euro) tercih ettik ve lezzetinden memnun kaldık. Hamburger oldukça büyüktü, aç olmamıza rağmen zor bitirdik. Hamburger fiyatları 5,50-7,90 Euro arası değişiyor, patates de 2-4 Euro arası.

Bacoa SoslarSipariş vermek burda biraz değişik, menü olan kağıtları alıp ne istediğinizi işaretliyorsunuz ki bence siparişin yanlış anlaşılmaması açısından iyi bir yöntem; parasını ödüyorsunuz ve hazırlanmasını bekliyorsunuz. Sonra da afiyetle yiyorsunuz:)

Bir de soslardan bahsetmeden geçemeyeceğim. Sosları çok güzel ve tabiki bunda el yapımı olmasının katkısı büyük olsa gerek. Mutlaka masadaki şişelerde duran soslarından tadın!

 

Adres: Carrer Colomines, 2, Barcelona. (Via Laietana’dan Av. de Francisc Cambo’ya girin, ordan da sağda Carrer de Freixures’e dönün. Sokağın sonunda Carrer Colomines’le kesiştiği yerde Bacoa’yı göreceksiniz.)

Bacoa Menu