İkinci kez gitmek isteyeceğiniz mekan: Makamaka Beach Burger Cafe

Makamaka CafeYazıma başlamadan önce kendimi yeniden Barselona sokaklarında hissettim ve ilk aklıma gelen yer Makamaka Cafe oldu. Sanırım bunun en büyük nedeni Barcelona’daki insanların sıcaklığını ve rahatlığını bana en çok hissettiren mekanın burası olması. Makamaka’ya sahilde yürüyerek ulaşma imkanınız var, giderken bir de gitar çalan ve dans edenlere rastlarsanız keyfinize diyecek olmuyor:)

Makamaka’ya ilk gidişimizde amacımız kokteyl tarzı bir şeyler içmekti. Gider gitmez ortamı çok sevdik, genellikle gençlerin takıldığı bir mekan. Hatta gittiğimizde haftasonu olduğu için yer yoktu, sıra beklememiz gerekiyordu. Mekanın atmosferinden etkilenip sıramızı beklemeye koyulduk. Nitekim iyi ki de beklemişiz, hiç kalkasımız gelmedi, uzun uzun uzun sohbet ettik. Sohbetin yanında da sürahide big kahuna mojito (sürahi 30€; bardakta 8€) iyi gitti. (Fotoğrafta gördüğünüz sürahinin hepsi doluydu.) Normal mojitoya göre daha tatlı bir tadı var, ama çok da özel bir tat değil. Bir de patates söyledik ortaya ama bana göre fazla tuzluydu.

Topless BurgerBarselona gezimizin son gününde maalesef yağmurlu bir hava vardı ama yağmura rağmen tekrar Makamaka’ya gitmeye çok istekliydik, zaten burgerlerinde de gözümüz kalmıştı. Fiyatlar da genel olarak uygundu (Güncel fiyatları facebook sayfasında bulabilirsiniz). Biz klasik tarzda olan topless burgeri (5,90€) tercih ettik, yanına da parmesanlı patates (4,20€) söyledik, neyseki bu sefer patatesleri sevdim. Burger de fena değildi, ama Barcelona’da burgerin adresini zaten bir önceki yazımda paylaşmıştım.

Adres: Passeig De Joan De Borbo, 76